Elipse
Powrót

Aktualności

22.02.2013

Zapraszamy do współtworzenia serwisu nowesztuki.pl

Założony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Internetowy Katalog Współczesnych Sztuk Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży www.nowesztuki.pl niedawno skończył siedem lat. Ósmy rok funkcjonowania rozpoczynamy zaproszeniem do współredagowania tego unikalnego serwisu.

Drodzy Internauci, miłośnicy teatru dla młodych widzów, autorzy sztuk!

Piszcie do nas o wydarzeniach związanych z najnowszą dramaturgią, o konkursach, konferencjach, festiwalach i przeglądach. Informujcie o premierach i losach sztuk opisanych w tym katalogu, przekazujcie recenzje i omówienia spektakli, których powstanie inspirowały utwory zamieszczone w serwisie nowesztuki.pl. Czekamy również na wiadomości o autorach, ich aktywności pisarskiej, sukcesach, udziale w życiu literackim i teatralnym, na wywiady.

Otwieramy możliwość wypowiedzi tym bywalcom strony, którzy mają zacięcie polemiczne. Nie zgadzacie się z opiniami i ocenami zawartymi w cytowanych przez nas w „aktualnościach” recenzjach, macie własne zdanie i przemyślenia – piszcie! Będziemy chętnie takie sporne głosy – zarówno widzów spektakli jak i autorów sztuk – publikować.

Strona www.nowesztuki.pl nie jest jedynie zbiorem kart opisujących utwory dramatyczne ostatnich lat. Obok faktograficznej może pełnić także funkcję komentującą, być dyskusyjnym forum. Bowiem spieranie się, wymiana poglądów, zgłaszanie nowych pomysłów sieje twórczy niepokój i przyczynia się do rozwoju. Zachęcamy gorąco do spotykania się na naszym wspólnotowym, dramatopisarskim terytorium.

Serwis ten – obok inicjatora i gospodarza z ramienia CSD w Poznaniu, Zbigniewa Rudzińskiego – budował przez pierwsze lata doktorant poznańskiej polonistyki Wojciech Hamerski. Potem Barbara Małecka, absolwentka UAM. Od lutego 2013 współprowadzi go kończąca właśnie teatrologiczne studia na tej samej uczelni Izabella Beata Nowacka. Karty katalogowe – prawie 500 sztuk 220 autorów – zbioru przygotowali głównie studenci i absolwenci UAM: poloniści oraz kulturoznawcy (niektórzy, m.in. Malina Prześluga, Marta Jagniewska, później zaczęli pisać udane dramaty), ale w gronie autorów opracowujących karty są także miłośnicy dramaturgii związani m.in. z Agencją ADIT, scenami lalkowymi i szkołami teatralnymi.

Katalog od momentu jego powstania współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainteresowanie serwisem z roku na rok rośnie. Jesteśmy przekonani, że udział internautów w jego kreowaniu uczyni serwis bogatszym i ciekawszym.

 

Jeszcze raz zapraszamy!

 

Kontakt:

Izabella Beata Nowacka inowacka@csdpoznan.pl

Zbigniew Rudziński zrudzinski@csdpoznan.pl

Czytaj inne

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

05.02.2024

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

13.12.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 12 stycznia 2024 r.

Czytaj dalej

Najnowszy 52. numer „Nowych Sztuk” dostępny w sprzedaży!

06.12.2023

Z przyjemnością ogłaszamy premierę kolejnej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej