Elipse
Powrót

Aktualności

22.02.2013

Zapraszamy do współtworzenia serwisu nowesztuki.pl

Założony przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Internetowy Katalog Współczesnych Sztuk Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży www.nowesztuki.pl niedawno skończył siedem lat. Ósmy rok funkcjonowania rozpoczynamy zaproszeniem do współredagowania tego unikalnego serwisu.

Drodzy Internauci, miłośnicy teatru dla młodych widzów, autorzy sztuk!

Piszcie do nas o wydarzeniach związanych z najnowszą dramaturgią, o konkursach, konferencjach, festiwalach i przeglądach. Informujcie o premierach i losach sztuk opisanych w tym katalogu, przekazujcie recenzje i omówienia spektakli, których powstanie inspirowały utwory zamieszczone w serwisie nowesztuki.pl. Czekamy również na wiadomości o autorach, ich aktywności pisarskiej, sukcesach, udziale w życiu literackim i teatralnym, na wywiady.

Otwieramy możliwość wypowiedzi tym bywalcom strony, którzy mają zacięcie polemiczne. Nie zgadzacie się z opiniami i ocenami zawartymi w cytowanych przez nas w „aktualnościach” recenzjach, macie własne zdanie i przemyślenia – piszcie! Będziemy chętnie takie sporne głosy – zarówno widzów spektakli jak i autorów sztuk – publikować.

Strona www.nowesztuki.pl nie jest jedynie zbiorem kart opisujących utwory dramatyczne ostatnich lat. Obok faktograficznej może pełnić także funkcję komentującą, być dyskusyjnym forum. Bowiem spieranie się, wymiana poglądów, zgłaszanie nowych pomysłów sieje twórczy niepokój i przyczynia się do rozwoju. Zachęcamy gorąco do spotykania się na naszym wspólnotowym, dramatopisarskim terytorium.

Serwis ten – obok inicjatora i gospodarza z ramienia CSD w Poznaniu, Zbigniewa Rudzińskiego – budował przez pierwsze lata doktorant poznańskiej polonistyki Wojciech Hamerski. Potem Barbara Małecka, absolwentka UAM. Od lutego 2013 współprowadzi go kończąca właśnie teatrologiczne studia na tej samej uczelni Izabella Beata Nowacka. Karty katalogowe – prawie 500 sztuk 220 autorów – zbioru przygotowali głównie studenci i absolwenci UAM: poloniści oraz kulturoznawcy (niektórzy, m.in. Malina Prześluga, Marta Jagniewska, później zaczęli pisać udane dramaty), ale w gronie autorów opracowujących karty są także miłośnicy dramaturgii związani m.in. z Agencją ADIT, scenami lalkowymi i szkołami teatralnymi.

Katalog od momentu jego powstania współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainteresowanie serwisem z roku na rok rośnie. Jesteśmy przekonani, że udział internautów w jego kreowaniu uczyni serwis bogatszym i ciekawszym.

 

Jeszcze raz zapraszamy!

 

Kontakt:

Izabella Beata Nowacka inowacka@csdpoznan.pl

Zbigniew Rudziński zrudzinski@csdpoznan.pl

Czytaj inne

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej

Wakacyjne warsztaty dramatopisarskie

27.07.2023

Zapraszamy do udziału w dwudniowych wakacyjnych warsztatach dramatopisarskich! Warsztaty odbędą się 25–26.08.2023 roku.

Czytaj dalej

Ogłaszamy program dyskursywny Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

06.07.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Publikujemy program części dyskursywnej Forum oraz szczegóły związane z udziałem w wydarzeniu.

Czytaj dalej

Trwa program pisarski – nowa formuła 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

22.06.2023

Andrzej Błażewicz, Monika Czajkowska, Tomasz Daszczuk to osoby nagrodzone w tegorocznym Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Autorka oraz autorzy biorą udział w programie pisarskim, w ramach którego realizują koncepcje sztuk teatralnych zgłoszonych do Konkursu. Finał programu odbędzie się we wrześniu.

Czytaj dalej

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej