Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2022

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Szara grafika z pomarańczowym napisem: Slam dramatopisarski 17.09.2022

Slam ma charakter otwarty – zgłosić może się do niego każda osoba, która chciałaby zaprezentować swoją twórczość dramatyczną kierowaną do dzieci i młodzieży. Przestrzeni w sobotni (17.09) wieczór użyczy nam Pan Gar, a wydarzenie poprowadzi Malina Prześluga.

Jak będą wyglądały rozgrywki?

Formuła nie będzie różniła się od tej znanej ze slamów poetyckich: zaczynamy od rundy eliminacyjnej. Do drugiego etapu, który będzie miał charakter sparingu, przechodzi połowa wszystkich osób uczestniczących – zadecyduje o tym liczba głosów publiczności.

Na zwycięzcę lub zwyciężczynię rozgrywek czeka nagroda pieniężna w wysokości 100 zł oraz niespodzianka wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka.

Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres awaligora@csdpoznan.pl.

Limit miejsc ograniczony! Na zapisy czekamy do 16 września lub do momentu wypełnienia listy.

 

REGULAMIN

WARUNKI OGÓLNE
1. Organizatorem Slamu dramatopisarskiego, zwanego dalej Slamem, jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (dalej: Organizator) z siedzibą przy ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, NIP 778-12-01-523.

2. Slam ma charakter otwarty. Mogą w nim występować osoby, które ukończyły 18 lat. Zarówno czynny, jak i bierny udział w slamie są bezpłatne.

3. Dla osoby, która zwycięży w turnieju, przewidziana jest nagroda-niespodzianka, wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz nagroda pieniężna w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie przekazana za pomocą przelewu bankowego w terminie 14 dni od dnia slamu.

4. Osoby, które chcą wystąpić w slamie, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/eMNvtDFvNTuptCHy8. Nabór rusza 1.09.2022.

5. Liczba uczestników i uczestniczek jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy po wyczerpaniu limitu miejsc.

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE I PRZEBIEG WYDARZENIA
1. Osoby biorące udział w slamie muszą zaprezentować własną twórczość. Każdego fragmentu tekstu można użyć wyłącznie raz – w kolejnych rundach należy prezentować nowe fragmenty.

2. Pary uczestników/uczestniczek wyznaczane są przez losowanie.

3. Pierwsza runda slamu ma charakter eliminacyjny. Publiczność może oddawać wtedy głosy na każdą prezentującą swoją twórczość osobę. Do kolejnego etapu przechodzą osoby, które zdobędą największą liczbę głosów (połowa wszystkich uczestników). Kolejne rundy odbędą się metodą sparingu – o nagrodę zawalczy dalej uczestnik/uczestniczka, który/która zdobędzie więcej głosów od przeciwnika/przeciwniczki w ramach pary.

4. Jeśli głosy publiczności rozłożą się równo, slamerska para musi zmierzyć się ze sobą w dogrywce.

5. Czas pojedynczego występu to 3 minuty. W przypadku dogrywki – 1 minuta.

6. W czasie rozgrywek dopuszczalne jest czytanie tekstu z kartki lub urządzenia elektronicznego.

7. Zabronione jest używanie rekwizytów, a także korzystanie z instrumentów czy podkładu muzycznego.

8. Osoba prowadząca turniej ma prawo do przerwania występów w dowolnym momencie. Posiada ona także obowiązek rozwiązywania kwestii spornych i problemów wynikłych w czasie rozgrywek.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (III edycja)

04.10.2022

Ogłaszamy III edycję call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 25 października 2022.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

22.09.2022

Forum w liczbach wygląda imponująco! Dziękujemy za obecność w Poznaniu.

Czytaj dalej

Raport: „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”

15.09.2022

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Teatr dla dzieci i młodzieży - zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Premiera dwóch książek w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

06.09.2022

Na początku września odbędzie się premiera dwóch kolejnych antologii w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

01.09.2022

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Czytaj dalej

Premiera Sceny Czytanej online „Stalowy wilk”

05.08.2022

Na platformie PPV Centrum Sztuki Dziecka jest już dostępna najnowsza odsłona Sceny Czytanej online. Tym razem jest to propozycja dla dzieci od 12 lat.

Czytaj dalej

Program Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce

03.07.2022

Pierwsze ogólnopolskie Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce odbędzie się między 15 a 18 września 2022 roku w Poznaniu. Poniżej prezentujemy program wydarzenia.

Czytaj dalej

„Ptasilot” – premierowe czytanie online

31.05.2022

Sztuka „Ptasilot” Anah Filou w tłumaczeniu Iwony Nowackiej już od dziś dostępna w ramach projektu Scena Czytana online.

Czytaj dalej

Znamy laureatów 33. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

17.05.2022

Prezentujemy werdykt jury 33. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Czytaj dalej

„Pozwólmy działać materii tekstu!” – warsztaty dramatopisarskie z Carstenem Brandauem

13.04.2022

Zapraszamy do udziału w dwudniowych warsztatach dramatopisarskich, które poprowadzi Carsten Brandau, niemiecki autor sztuk dla widowni dorosłej oraz dziecięcej.

Czytaj dalej