Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2022

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Szara grafika z pomarańczowym napisem: Slam dramatopisarski 17.09.2022

Slam ma charakter otwarty – zgłosić może się do niego każda osoba, która chciałaby zaprezentować swoją twórczość dramatyczną kierowaną do dzieci i młodzieży. Przestrzeni w sobotni (17.09) wieczór użyczy nam Pan Gar, a wydarzenie poprowadzi Malina Prześluga.

Jak będą wyglądały rozgrywki?

Formuła nie będzie różniła się od tej znanej ze slamów poetyckich: zaczynamy od rundy eliminacyjnej. Do drugiego etapu, który będzie miał charakter sparingu, przechodzi połowa wszystkich osób uczestniczących – zadecyduje o tym liczba głosów publiczności.

Na zwycięzcę lub zwyciężczynię rozgrywek czeka nagroda pieniężna w wysokości 100 zł oraz niespodzianka wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka.

Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres awaligora@csdpoznan.pl.

Limit miejsc ograniczony! Na zapisy czekamy do 16 września lub do momentu wypełnienia listy.

 

REGULAMIN

WARUNKI OGÓLNE
1. Organizatorem Slamu dramatopisarskiego, zwanego dalej Slamem, jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (dalej: Organizator) z siedzibą przy ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, NIP 778-12-01-523.

2. Slam ma charakter otwarty. Mogą w nim występować osoby, które ukończyły 18 lat. Zarówno czynny, jak i bierny udział w slamie są bezpłatne.

3. Dla osoby, która zwycięży w turnieju, przewidziana jest nagroda-niespodzianka, wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz nagroda pieniężna w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie przekazana za pomocą przelewu bankowego w terminie 14 dni od dnia slamu.

4. Osoby, które chcą wystąpić w slamie, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/eMNvtDFvNTuptCHy8. Nabór rusza 1.09.2022.

5. Liczba uczestników i uczestniczek jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy po wyczerpaniu limitu miejsc.

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE I PRZEBIEG WYDARZENIA
1. Osoby biorące udział w slamie muszą zaprezentować własną twórczość. Każdego fragmentu tekstu można użyć wyłącznie raz – w kolejnych rundach należy prezentować nowe fragmenty.

2. Pary uczestników/uczestniczek wyznaczane są przez losowanie.

3. Pierwsza runda slamu ma charakter eliminacyjny. Publiczność może oddawać wtedy głosy na każdą prezentującą swoją twórczość osobę. Do kolejnego etapu przechodzą osoby, które zdobędą największą liczbę głosów (połowa wszystkich uczestników). Kolejne rundy odbędą się metodą sparingu – o nagrodę zawalczy dalej uczestnik/uczestniczka, który/która zdobędzie więcej głosów od przeciwnika/przeciwniczki w ramach pary.

4. Jeśli głosy publiczności rozłożą się równo, slamerska para musi zmierzyć się ze sobą w dogrywce.

5. Czas pojedynczego występu to 3 minuty. W przypadku dogrywki – 1 minuta.

6. W czasie rozgrywek dopuszczalne jest czytanie tekstu z kartki lub urządzenia elektronicznego.

7. Zabronione jest używanie rekwizytów, a także korzystanie z instrumentów czy podkładu muzycznego.

8. Osoba prowadząca turniej ma prawo do przerwania występów w dowolnym momencie. Posiada ona także obowiązek rozwiązywania kwestii spornych i problemów wynikłych w czasie rozgrywek.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

Rozstrzygnięcie 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

20.05.2024

Znamy nazwiska osób autorskich nagrodzonych oraz wyróżnionych w 35. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Czytaj dalej

Badanie środowiska osób zajmujących się sztukami performatywnymi i literaturą dla dzieci i młodzieży

14.05.2024

W zeszłym roku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zainicjowało badania potrzeb osób zajmujących się sztuką dla dzieci i młodzieży. Teraz kontynuujemy działania, skupiając się na środowisku osób zajmujących się sztukami performatywnymi i/lub literaturą dla młodych odbiorców.

Czytaj dalej

Rusza nabór na warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla dzieci i młodzieży)!

15.04.2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich. Spotkamy się w Poznaniu w dn. 10–11 maja 2024 roku.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

05.02.2024

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej