Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2022

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Szara grafika z pomarańczowym napisem: Slam dramatopisarski 17.09.2022

Slam ma charakter otwarty – zgłosić może się do niego każda osoba, która chciałaby zaprezentować swoją twórczość dramatyczną kierowaną do dzieci i młodzieży. Przestrzeni w sobotni (17.09) wieczór użyczy nam Pan Gar, a wydarzenie poprowadzi Malina Prześluga.

Jak będą wyglądały rozgrywki?

Formuła nie będzie różniła się od tej znanej ze slamów poetyckich: zaczynamy od rundy eliminacyjnej. Do drugiego etapu, który będzie miał charakter sparingu, przechodzi połowa wszystkich osób uczestniczących – zadecyduje o tym liczba głosów publiczności.

Na zwycięzcę lub zwyciężczynię rozgrywek czeka nagroda pieniężna w wysokości 100 zł oraz niespodzianka wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka.

Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres awaligora@csdpoznan.pl.

Limit miejsc ograniczony! Na zapisy czekamy do 16 września lub do momentu wypełnienia listy.

 

REGULAMIN

WARUNKI OGÓLNE
1. Organizatorem Slamu dramatopisarskiego, zwanego dalej Slamem, jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (dalej: Organizator) z siedzibą przy ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, NIP 778-12-01-523.

2. Slam ma charakter otwarty. Mogą w nim występować osoby, które ukończyły 18 lat. Zarówno czynny, jak i bierny udział w slamie są bezpłatne.

3. Dla osoby, która zwycięży w turnieju, przewidziana jest nagroda-niespodzianka, wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz nagroda pieniężna w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie przekazana za pomocą przelewu bankowego w terminie 14 dni od dnia slamu.

4. Osoby, które chcą wystąpić w slamie, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/eMNvtDFvNTuptCHy8. Nabór rusza 1.09.2022.

5. Liczba uczestników i uczestniczek jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy po wyczerpaniu limitu miejsc.

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE I PRZEBIEG WYDARZENIA
1. Osoby biorące udział w slamie muszą zaprezentować własną twórczość. Każdego fragmentu tekstu można użyć wyłącznie raz – w kolejnych rundach należy prezentować nowe fragmenty.

2. Pary uczestników/uczestniczek wyznaczane są przez losowanie.

3. Pierwsza runda slamu ma charakter eliminacyjny. Publiczność może oddawać wtedy głosy na każdą prezentującą swoją twórczość osobę. Do kolejnego etapu przechodzą osoby, które zdobędą największą liczbę głosów (połowa wszystkich uczestników). Kolejne rundy odbędą się metodą sparingu – o nagrodę zawalczy dalej uczestnik/uczestniczka, który/która zdobędzie więcej głosów od przeciwnika/przeciwniczki w ramach pary.

4. Jeśli głosy publiczności rozłożą się równo, slamerska para musi zmierzyć się ze sobą w dogrywce.

5. Czas pojedynczego występu to 3 minuty. W przypadku dogrywki – 1 minuta.

6. W czasie rozgrywek dopuszczalne jest czytanie tekstu z kartki lub urządzenia elektronicznego.

7. Zabronione jest używanie rekwizytów, a także korzystanie z instrumentów czy podkładu muzycznego.

8. Osoba prowadząca turniej ma prawo do przerwania występów w dowolnym momencie. Posiada ona także obowiązek rozwiązywania kwestii spornych i problemów wynikłych w czasie rozgrywek.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni 30.09-3.10.2023 / Poznań

20.03.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. W tym roku tematem wydarzenia jest współczesny taniec i choreografia. Forum odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku.

Czytaj dalej

Oficjalnie ogłaszamy wyniki I etapu 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

15.03.2023

W tegorocznej edycji Konkursu jury rozpatrywało 183 zgłoszenia. Spośród nich do II etapu Konkursu zakwalifikowano 10 projektów sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy listę wybranych koncepcji.

Czytaj dalej

34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Czekamy na werdykt jury.

07.03.2023

W tym roku jury będzie rozpatrywać 183 zgłoszenia! Wyniki I etapu ogłosimy do 15.03.2023, natomiast werdykt poznamy do 30.03.2023.

Czytaj dalej

Przedstawiamy jury 34. Konkursu na Sztukę!

20.02.2023

W jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży zasiądą Robert Jarosz, Piotr Morawski, Agnieszka Waligóra, Marzenna Wiśniewska oraz Joanna Żygowska. Przedstawiamy sylwetki jurorek oraz jurorów Konkursu.

Czytaj dalej

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej