Elipse
Powrót

Aktualności

05.02.2024

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do osób pełnoletnich, piszących teksty dramatyczne dla młodej widowni. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

W 2024 roku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu organizuje – jako formuły od siebie niezależne – zarówno Program pisarski, jak i 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Do udziału w 35. edycji Konkursu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pisaniem współczesnych tekstów dramatycznych dla młodej widowni. Poszukujemy nowych, wartościowych sztuk teatralnych, wcześniej niepublikowanych oraz nieposiadających swoich realizacji, skierowanych do dzieci lub młodzieży (do 16. roku życia).

Laureatkom oraz laureatom Konkursu zostaną przyznane nagrody pieniężne (maksymalnie trzy). Kwota przeznaczona na nagrody to w sumie 21 000 zł.

Nagrodzone teksty zostaną opublikowane w 54. numerze serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Na zgłoszenia czekamy do 2 kwietnia 2024 roku, można je nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@nowesztuki.pl. Zgłoszenia są rozpatrywane anonimowo. Jury pozna nazwiska autorów i autorek tekstów po ustaleniu werdyktu, kiedy zostaną otwarte pliki z danymi osobowymi.

35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży będzie składał się z dwóch etapów:

  • W I etapie jury przeczyta wszystkie teksty i wyłoni utwory, które zostaną zakwalifikowane do udziału w II etapie.
  • W II etapie jury przyzna nagrody wybranym tekstom. Osoby zakwalifikowane do II etapu Konkursu oraz tytuły sztuk teatralnych ogłosimy wraz z werdyktem.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 20 maja 2024 roku.

Zgłoszenie powinno zawierać formularz (Formularz zgłoszeniowy – plik do pobrania) wraz z tekstem sztuki. Wszystkie szczegóły 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Pierwszy Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży został ogłoszony trzydzieści osiem lat temu – w roku 1986. W ubiegłorocznej edycji Konkursu nadesłano 183 zgłoszenia.

Kontakt

Na pytania związane z tegoroczną edycją Konkursu odpowiadają pracowniczki Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

konkurs@nowesztuki.pl
tel.: 61 64 64 475

 

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

Nagroda honorowa dla „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”!

24.05.2024

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek nagrodziło 51. i 52. tom Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży w 64. Konkursie na „Najpiękniejsze Polskie Książki 2023”.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

20.05.2024

Znamy nazwiska osób autorskich nagrodzonych oraz wyróżnionych w 35. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Czytaj dalej

Badanie środowiska osób zajmujących się sztukami performatywnymi i literaturą dla dzieci i młodzieży

14.05.2024

W zeszłym roku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zainicjowało badania potrzeb osób zajmujących się sztuką dla dzieci i młodzieży. Teraz kontynuujemy działania, skupiając się na środowisku osób zajmujących się sztukami performatywnymi i/lub literaturą dla młodych odbiorców.

Czytaj dalej

Rusza nabór na warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla dzieci i młodzieży)!

15.04.2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich. Spotkamy się w Poznaniu w dn. 10–11 maja 2024 roku.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej