Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2021

30. Spotkanie dramatopisarskie w Obrzycku

Już w najbliższy czwartek, tj. 2 września w Obrzycku odbędzie się 30. Spotkanie Dramatopisarskie, w którym wezmą udział osoby związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. W programie wydarzenia m.in. czytania performatywne, spotkania autorskie, dyskusje, a także zajęcia akrobatyczne prowadzone przez Olsztyński Teatr Uliczny.

Tegoroczne spotkania dramatopisarskie, organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, odbędą się w dniach 2-4 września. Jest to powrót do corocznej tradycji, zapoczątkowanej 27 lat temu. W ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, spotkaliśmy się z uczestniczkami oraz uczestnikami warsztatów w formie online.

Celem spotkań jest – poprzez stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń – wspieranie, rozwój i kształtowanie wspólnoty piszących dla teatru. W każdej edycji wydarzenia biorą udział nagrodzeni lub wyróżnieni w kolejnych edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, osoby piszące teksty dramatyczne, a także te, którym bliski jest teatr skierowany do młodego widza.

W tym roku w trzydniowych warsztatach wezmą udział nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, a także autorki oraz autorzy, których prace zainteresowały jury. Gośćmi wydarzenia będą również osoby zajmujące się na co dzień sztuką dla najmłodszych – dyrektorzy teatrów, reżyserzy, krytycy, pedagodzy teatru oraz tłumaczka sztuk teatralnych.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. czytania performatywne sztuki „NIEbo i dłoNIE” Carstena Brandaua (46. zeszyt „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”) w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego oraz „Stalowy Wilk” Katarzyny Matwiejczuk (laureatki tegorocznego Konkursu na Sztukę) w reżyserii Magdaleny Miklasz, zajęcia warsztatowe, wykłady, konsultacje dramatopisarskie oraz panele dyskusyjne. Odbędzie się również przedpremierowa prezentacja najnowszego, zagranicznego 48. zeszytu „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”, który trafi do sprzedaży już jesienią tego roku!

Pierwsza edycja spotkań twórczych odbyła się w 1994 roku na terenie Wyspy Edwarda w Zaniemyślu. 16 lat później, w 2010 roku, miejscem wydarzenia stało się Obrzycko, gdzie spotykamy się do dziś.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni 30.09-3.10.2023 / Poznań

20.03.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. W tym roku tematem wydarzenia jest współczesny taniec i choreografia. Forum odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku.

Czytaj dalej

Oficjalnie ogłaszamy wyniki I etapu 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

15.03.2023

W tegorocznej edycji Konkursu jury rozpatrywało 183 zgłoszenia. Spośród nich do II etapu Konkursu zakwalifikowano 10 projektów sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy listę wybranych koncepcji.

Czytaj dalej

34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Czekamy na werdykt jury.

07.03.2023

W tym roku jury będzie rozpatrywać 183 zgłoszenia! Wyniki I etapu ogłosimy do 15.03.2023, natomiast werdykt poznamy do 30.03.2023.

Czytaj dalej

Przedstawiamy jury 34. Konkursu na Sztukę!

20.02.2023

W jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży zasiądą Robert Jarosz, Piotr Morawski, Agnieszka Waligóra, Marzenna Wiśniewska oraz Joanna Żygowska. Przedstawiamy sylwetki jurorek oraz jurorów Konkursu.

Czytaj dalej

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej