Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2021

30. Spotkanie dramatopisarskie w Obrzycku

Już w najbliższy czwartek, tj. 2 września w Obrzycku odbędzie się 30. Spotkanie Dramatopisarskie, w którym wezmą udział osoby związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. W programie wydarzenia m.in. czytania performatywne, spotkania autorskie, dyskusje, a także zajęcia akrobatyczne prowadzone przez Olsztyński Teatr Uliczny.

Tegoroczne spotkania dramatopisarskie, organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, odbędą się w dniach 2-4 września. Jest to powrót do corocznej tradycji, zapoczątkowanej 27 lat temu. W ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, spotkaliśmy się z uczestniczkami oraz uczestnikami warsztatów w formie online.

Celem spotkań jest – poprzez stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń – wspieranie, rozwój i kształtowanie wspólnoty piszących dla teatru. W każdej edycji wydarzenia biorą udział nagrodzeni lub wyróżnieni w kolejnych edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, osoby piszące teksty dramatyczne, a także te, którym bliski jest teatr skierowany do młodego widza.

W tym roku w trzydniowych warsztatach wezmą udział nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, a także autorki oraz autorzy, których prace zainteresowały jury. Gośćmi wydarzenia będą również osoby zajmujące się na co dzień sztuką dla najmłodszych – dyrektorzy teatrów, reżyserzy, krytycy, pedagodzy teatru oraz tłumaczka sztuk teatralnych.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. czytania performatywne sztuki „NIEbo i dłoNIE” Carstena Brandaua (46. zeszyt „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”) w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego oraz „Stalowy Wilk” Katarzyny Matwiejczuk (laureatki tegorocznego Konkursu na Sztukę) w reżyserii Magdaleny Miklasz, zajęcia warsztatowe, wykłady, konsultacje dramatopisarskie oraz panele dyskusyjne. Odbędzie się również przedpremierowa prezentacja najnowszego, zagranicznego 48. zeszytu „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”, który trafi do sprzedaży już jesienią tego roku!

Pierwsza edycja spotkań twórczych odbyła się w 1994 roku na terenie Wyspy Edwarda w Zaniemyślu. 16 lat później, w 2010 roku, miejscem wydarzenia stało się Obrzycko, gdzie spotykamy się do dziś.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Rusza nabór na warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla dzieci i młodzieży)!

15.04.2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich. Spotkamy się w Poznaniu w dn. 10–11 maja 2024 roku.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

05.02.2024

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

13.12.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 12 stycznia 2024 r.

Czytaj dalej

Najnowszy 52. numer „Nowych Sztuk” dostępny w sprzedaży!

06.12.2023

Z przyjemnością ogłaszamy premierę kolejnej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej