Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2021

30. Spotkanie dramatopisarskie w Obrzycku

Już w najbliższy czwartek, tj. 2 września w Obrzycku odbędzie się 30. Spotkanie Dramatopisarskie, w którym wezmą udział osoby związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. W programie wydarzenia m.in. czytania performatywne, spotkania autorskie, dyskusje, a także zajęcia akrobatyczne prowadzone przez Olsztyński Teatr Uliczny.

Tegoroczne spotkania dramatopisarskie, organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, odbędą się w dniach 2-4 września. Jest to powrót do corocznej tradycji, zapoczątkowanej 27 lat temu. W ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, spotkaliśmy się z uczestniczkami oraz uczestnikami warsztatów w formie online.

Celem spotkań jest – poprzez stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń – wspieranie, rozwój i kształtowanie wspólnoty piszących dla teatru. W każdej edycji wydarzenia biorą udział nagrodzeni lub wyróżnieni w kolejnych edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, osoby piszące teksty dramatyczne, a także te, którym bliski jest teatr skierowany do młodego widza.

W tym roku w trzydniowych warsztatach wezmą udział nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, a także autorki oraz autorzy, których prace zainteresowały jury. Gośćmi wydarzenia będą również osoby zajmujące się na co dzień sztuką dla najmłodszych – dyrektorzy teatrów, reżyserzy, krytycy, pedagodzy teatru oraz tłumaczka sztuk teatralnych.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. czytania performatywne sztuki „NIEbo i dłoNIE” Carstena Brandaua (46. zeszyt „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”) w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego oraz „Stalowy Wilk” Katarzyny Matwiejczuk (laureatki tegorocznego Konkursu na Sztukę) w reżyserii Magdaleny Miklasz, zajęcia warsztatowe, wykłady, konsultacje dramatopisarskie oraz panele dyskusyjne. Odbędzie się również przedpremierowa prezentacja najnowszego, zagranicznego 48. zeszytu „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”, który trafi do sprzedaży już jesienią tego roku!

Pierwsza edycja spotkań twórczych odbyła się w 1994 roku na terenie Wyspy Edwarda w Zaniemyślu. 16 lat później, w 2010 roku, miejscem wydarzenia stało się Obrzycko, gdzie spotykamy się do dziś.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (IV edycja)

26.10.2023

Zapraszamy do udziału w IV odsłonie call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 6 listopada 2023.

Czytaj dalej

Wypełnij ankietę i pomóż nam lepiej projektować wydarzenia branżowe!

20.10.2023

Aby zdiagnozować potrzeby osób pracujących w obszarze sztuki dla młodej widowni, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zachęca do wypełnienia ankiety.

Czytaj dalej

51. numer „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” już w sprzedaży!

18.10.2023

Najnowsza antologia w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” jest już dostępna w sprzedaży.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

12.10.2023

Forum w liczbach prezentuje się imponująco! Dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Premiera nowej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

09.10.2023

Już w październiku ukaże się premierowy numer w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej