Elipse
Powrót

Aktualności

01.09.2021

30. Spotkanie dramatopisarskie w Obrzycku

Już w najbliższy czwartek, tj. 2 września w Obrzycku odbędzie się 30. Spotkanie Dramatopisarskie, w którym wezmą udział osoby związane ze współczesną dramaturgią dla dzieci i młodzieży. W programie wydarzenia m.in. czytania performatywne, spotkania autorskie, dyskusje, a także zajęcia akrobatyczne prowadzone przez Olsztyński Teatr Uliczny.

Tegoroczne spotkania dramatopisarskie, organizowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, odbędą się w dniach 2-4 września. Jest to powrót do corocznej tradycji, zapoczątkowanej 27 lat temu. W ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, spotkaliśmy się z uczestniczkami oraz uczestnikami warsztatów w formie online.

Celem spotkań jest – poprzez stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń – wspieranie, rozwój i kształtowanie wspólnoty piszących dla teatru. W każdej edycji wydarzenia biorą udział nagrodzeni lub wyróżnieni w kolejnych edycjach Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, osoby piszące teksty dramatyczne, a także te, którym bliski jest teatr skierowany do młodego widza.

W tym roku w trzydniowych warsztatach wezmą udział nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, a także autorki oraz autorzy, których prace zainteresowały jury. Gośćmi wydarzenia będą również osoby zajmujące się na co dzień sztuką dla najmłodszych – dyrektorzy teatrów, reżyserzy, krytycy, pedagodzy teatru oraz tłumaczka sztuk teatralnych.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. czytania performatywne sztuki „NIEbo i dłoNIE” Carstena Brandaua (46. zeszyt „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”) w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego oraz „Stalowy Wilk” Katarzyny Matwiejczuk (laureatki tegorocznego Konkursu na Sztukę) w reżyserii Magdaleny Miklasz, zajęcia warsztatowe, wykłady, konsultacje dramatopisarskie oraz panele dyskusyjne. Odbędzie się również przedpremierowa prezentacja najnowszego, zagranicznego 48. zeszytu „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”, który trafi do sprzedaży już jesienią tego roku!

Pierwsza edycja spotkań twórczych odbyła się w 1994 roku na terenie Wyspy Edwarda w Zaniemyślu. 16 lat później, w 2010 roku, miejscem wydarzenia stało się Obrzycko, gdzie spotykamy się do dziś.

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

09.11.2022

Szukamy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (III edycja)

04.10.2022

Ogłaszamy III edycję call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 25 października 2022.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

22.09.2022

Forum w liczbach wygląda imponująco! Dziękujemy za obecność w Poznaniu.

Czytaj dalej

Raport: „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”

15.09.2022

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Teatr dla dzieci i młodzieży - zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Premiera dwóch książek w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

06.09.2022

Na początku września odbędzie się premiera dwóch kolejnych antologii w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

01.09.2022

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Czytaj dalej

Premiera Sceny Czytanej online „Stalowy wilk”

05.08.2022

Na platformie PPV Centrum Sztuki Dziecka jest już dostępna najnowsza odsłona Sceny Czytanej online. Tym razem jest to propozycja dla dzieci od 12 lat.

Czytaj dalej

Program Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce

03.07.2022

Pierwsze ogólnopolskie Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce odbędzie się między 15 a 18 września 2022 roku w Poznaniu. Poniżej prezentujemy program wydarzenia.

Czytaj dalej