Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)
Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!
Slam ma charakter otwarty – zgłosić może się do niego każda osoba, która chciałaby zaprezentować swoją twórczość dramatyczną kierowaną do dzieci i młodzieży. Przestrzeni w sobotni (17.09) wieczór użyczy nam Pan Gar, a wydarzenie poprowadzi Malina Prześluga.
Jak będą wyglądały rozgrywki?
Formuła nie będzie różniła się od tej znanej ze slamów poetyckich: zaczynamy od rundy eliminacyjnej. Do drugiego etapu, który będzie miał charakter sparingu, przechodzi połowa wszystkich osób uczestniczących – zadecyduje o tym liczba głosów publiczności.
Na zwycięzcę lub zwyciężczynię rozgrywek czeka nagroda pieniężna w wysokości 100 zł oraz niespodzianka wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka.
Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres awaligora@csdpoznan.pl.
Limit miejsc ograniczony! Na zapisy czekamy do 16 września lub do momentu wypełnienia listy.
REGULAMIN
WARUNKI OGÓLNE
1. Organizatorem Slamu dramatopisarskiego, zwanego dalej Slamem, jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (dalej: Organizator) z siedzibą przy ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań, NIP 778-12-01-523.
2. Slam ma charakter otwarty. Mogą w nim występować osoby, które ukończyły 18 lat. Zarówno czynny, jak i bierny udział w slamie są bezpłatne.
3. Dla osoby, która zwycięży w turnieju, przewidziana jest nagroda-niespodzianka, wykonana własnoręcznie przez pracowniczki Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, oraz nagroda pieniężna w wysokości 100 zł. Kwota ta zostanie przekazana za pomocą przelewu bankowego w terminie 14 dni od dnia slamu.
4. Osoby, które chcą wystąpić w slamie, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://forms.gle/eMNvtDFvNTuptCHy8. Nabór rusza 1.09.2022.
5. Liczba uczestników i uczestniczek jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy po wyczerpaniu limitu miejsc.
WARUNKI SZCZEGÓŁOWE I PRZEBIEG WYDARZENIA
1. Osoby biorące udział w slamie muszą zaprezentować własną twórczość. Każdego fragmentu tekstu można użyć wyłącznie raz – w kolejnych rundach należy prezentować nowe fragmenty.
2. Pary uczestników/uczestniczek wyznaczane są przez losowanie.
3. Pierwsza runda slamu ma charakter eliminacyjny. Publiczność może oddawać wtedy głosy na każdą prezentującą swoją twórczość osobę. Do kolejnego etapu przechodzą osoby, które zdobędą największą liczbę głosów (połowa wszystkich uczestników). Kolejne rundy odbędą się metodą sparingu – o nagrodę zawalczy dalej uczestnik/uczestniczka, który/która zdobędzie więcej głosów od przeciwnika/przeciwniczki w ramach pary.
4. Jeśli głosy publiczności rozłożą się równo, slamerska para musi zmierzyć się ze sobą w dogrywce.
5. Czas pojedynczego występu to 3 minuty. W przypadku dogrywki – 1 minuta.
6. W czasie rozgrywek dopuszczalne jest czytanie tekstu z kartki lub urządzenia elektronicznego.
7. Zabronione jest używanie rekwizytów, a także korzystanie z instrumentów czy podkładu muzycznego.
8. Osoba prowadząca turniej ma prawo do przerwania występów w dowolnym momencie. Posiada ona także obowiązek rozwiązywania kwestii spornych i problemów wynikłych w czasie rozgrywek.