Elipse
Powrót

Aktualności

07.08.2023

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

W związku z organizacją Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni (30.09 – 3.10.2023) Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprosiło do współpracy trzy badaczki, Annę Królicę, Katarzynę Lemańską i Alicję Müller, by wykonały pogłębiony research na temat tańca i choreografii w teatrze dla młodej widowni w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 lat. Działanie to ma na celu zebranie materiału, który pomoże uporządkować historię polskiego tańca dla młodej publiczności. Wnioski z tego badania zostaną zaprezentowane podczas Forum, a także opublikowane w materiałach po wydarzeniu.

W związku z tym zachęcamy do wypełnienia ankiety.

Ankieta została przygotowana w dwóch wersjach – dla choreografów_ek oraz teatrów.

Ankieta dla choreografów/ek

Ankieta dla teatrów

Cenne będzie dla nas, jeśli wypełnią Państwo ankietę choćby częściowo, z pominięciem tych punktów, które Państwa nie dotyczą. Wierzymy, że Państwa głosy przyczynią się do rozwoju badań nad tańcem i choreografią dla dzieci i rozwoju tego obszaru sztuki.

Termin wypełnienia ankiety: 31.08.2023.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w Forum. Program dyskursywnej części wydarzenia (2-3.10.2023) wraz z informacją o akredytacjach dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Podczas jesiennego spotkania przedstawione zostaną efekty przeprowadzonej ankiety, stąd zapraszamy do spotkania się z nami w Poznaniu i dyskusji nad stanem współczesnego tańca i choreografii dla młodej widowni.

Program części performatywnej (30.09-1.10.2023), stanowiącej bazę do refleksji, podczas warsztatów, paneli i prezentacji, ogłosimy w najbliższych dniach.

Czytaj inne

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej

Wakacyjne warsztaty dramatopisarskie

27.07.2023

Zapraszamy do udziału w dwudniowych wakacyjnych warsztatach dramatopisarskich! Warsztaty odbędą się 25–26.08.2023 roku.

Czytaj dalej

Ogłaszamy program dyskursywny Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

06.07.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Publikujemy program części dyskursywnej Forum oraz szczegóły związane z udziałem w wydarzeniu.

Czytaj dalej

Trwa program pisarski – nowa formuła 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

22.06.2023

Andrzej Błażewicz, Monika Czajkowska, Tomasz Daszczuk to osoby nagrodzone w tegorocznym Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Autorka oraz autorzy biorą udział w programie pisarskim, w ramach którego realizują koncepcje sztuk teatralnych zgłoszonych do Konkursu. Finał programu odbędzie się we wrześniu.

Czytaj dalej

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej