Elipse
Powrót

Aktualności

28.04.2023

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka „Przyszłość”, które odbywa się w Poznaniu w terminie 29 maja – 4 czerwca 2023 roku. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja. 

Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? to polsko-niemiecki program wymiany doświadczeń na polu sztuki dla młodej widowni. Laboratorium powstało we współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program towarzyszy 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i składa się z dwóch komponentów:

  • grupy roboczej prowadzonej przez Arthura Romanowskiego, skierowanej do osób do 35. roku życia, praktykujących teatr i zainteresowanych rozmową o sztuce dla młodej widowni,
  • dwudniowego programu warsztatowo-dyskusyjnego z udziałem osób eksperckich z Niemiec i z Polski, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2023 r.; tematy, które zostaną poruszone w czasie spotkań to: komunikacja, awareness, modele pracy w procesie twórczym.

KOGO SZUKAMY?
Do udziału w grupie roboczej zapraszamy osoby:
– do 35. roku życia praktykujące teatr,
– mieszkające w Polsce,
– zainteresowane rozmową o sztuce dla młodej widowni, które chcą dyskutować o wydarzeniach realizowanych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka.

CO ZYSKASZ?
– możliwość swobodnego uczestniczenia za jednorazową akredytacją w wydarzeniach interdyscyplinarnego, międzynarodowego festiwalu artystycznego,
– przestrzeń do opowiedzenia o swoich doświadczeniach, perspektywach i refleksjach dotyczących wydarzeń oraz Twojej indywidualnej drogi artystycznej,
– możliwość nawiązania wartościowych znajomości w środowisku związanym ze sztuką dla młodej widowni.

CZEGO OCZEKUJEMY?
– dyspozycyjności i obecności w Poznaniu w terminie wydarzenia: 29.05-04.06.2023,
– zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i w spotkaniach grupy roboczej,
– otwartości na wszystkie dziedziny sztuki, pomysłowości i chęci rozmawiania o zagadnieniach związanych ze sztuką dla dzieci i młodzieży,
– udziału w ewaluacji programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz wydarzeń w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka,
– pisemnego sformułowania wniosków związanych z udziałem w Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz w wydarzeniach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (deadline: do 19 czerwca).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
– liczba miejsc jest ograniczona (do 5 osób);
– zgłoszenia można przesyłać do 4 maja 2023 roku;
– o zakwalifikowaniu osób poinformujemy do 11 maja 2023 roku;
– językiem pracy grupy roboczej jest język polski.

Wyboru osób uczestniczących dokonamy na podstawie wypełnionej karty zgłoszeniowej, dostępnej pod linkiem: FORMULARZ.

AKREDYTACJE:
Akredytacje obejmują:
– udział w wydarzeniach artystycznych w ramach programu 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (zgodnie z programem zaproponowanym przez prowadzącego grupę roboczą),
– udział w dyskusjach grupy roboczej,
– udział w 2-dniowym programie warsztatowo-dyskusyjnym z osobami eksperckimi z Niemiec i z Polski,
– poczęstunek podczas spotkań.

Akredytacje są dostępne w dwóch wariantach:
bez noclegu – 100 zł
z noclegiem (pokój jednoosobowy ze śniadaniem) – 200 zł

Arthur Romanowski – autor, performer, reżyser, dramaturg; urodził się w 1992 roku i wychowywał w Berlinie, studiował teatrologię stosowaną w Giessen. Jako performer pracował w Maxim Gorki Theater oraz Staatstheater Wiesbaden, biorąc udział w projektach Armina Petrasa, Carlosa Manuela, Freda Pommerehna, Felicitas Brucker i Tiago Rodrigueza. Od 2010 roku tworzy autorskie projekty w Jugendtheaterwerkstatt Spandau (Berlin), m.in.: Das AAA der deutschen Misere, Doktor Faustus lights the lights, Die Fabrik der verschuldeten Menschen. Realizował spektakle w Neuköllner Oper, a także na niezależnych scenach teatralnych w Hildesheim, Monachium, Frankfurcie i Lipsku. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Jury Fundacji Körbera. Wraz z kolektywem performatywnym Hain/Kapsner/Mahlow/Romanowski przygotował we frankfurckim teatrze Mousonturm audiospacery dla młodej widowni, m.in. Schulausflug oraz Die Verhandlung. W czerwcu 2019 roku w Junges Nationaltheater Mannheim wyreżyserował premierę Investiert Euch!, a w 2020 roku pracował jako dramaturg i aktor w projekcie vengapoise – ibiza sky w berlińskiej Volksbühne. W roku 2020/21 wraz z Ossianem Hainem w ramach stypendium KJTZ Nah dran! Neue Stücke für das Kindertheater oraz Deutscher Literaturfonds napisał sztukę Die Katze auf der Matte im Weltraum.

Kuratorki Laboratorium: Iwona Nowacka, Nikola Schellmann (KJTZ).

Realizacja programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? odbywa się we współpracy z Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej na temat Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”.

Czytaj inne

Najnowszy 52. numer „Nowych Sztuk” dostępny w sprzedaży!

06.12.2023

Z przyjemnością ogłaszamy premierę kolejnej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (IV edycja)

26.10.2023

Zapraszamy do udziału w IV odsłonie call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 6 listopada 2023.

Czytaj dalej

Wypełnij ankietę i pomóż nam lepiej projektować wydarzenia branżowe!

20.10.2023

Aby zdiagnozować potrzeby osób pracujących w obszarze sztuki dla młodej widowni, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zachęca do wypełnienia ankiety.

Czytaj dalej

51. numer „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” już w sprzedaży!

18.10.2023

Najnowsza antologia w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” jest już dostępna w sprzedaży.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

12.10.2023

Forum w liczbach prezentuje się imponująco! Dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Premiera nowej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

09.10.2023

Już w październiku ukaże się premierowy numer w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej