Elipse
Powrót

Aktualności

28.04.2023

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka „Przyszłość”, które odbywa się w Poznaniu w terminie 29 maja – 4 czerwca 2023 roku. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja. 

Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? to polsko-niemiecki program wymiany doświadczeń na polu sztuki dla młodej widowni. Laboratorium powstało we współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program towarzyszy 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i składa się z dwóch komponentów:

  • grupy roboczej prowadzonej przez Arthura Romanowskiego, skierowanej do osób do 35. roku życia, praktykujących teatr i zainteresowanych rozmową o sztuce dla młodej widowni,
  • dwudniowego programu warsztatowo-dyskusyjnego z udziałem osób eksperckich z Niemiec i z Polski, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2023 r.; tematy, które zostaną poruszone w czasie spotkań to: komunikacja, awareness, modele pracy w procesie twórczym.

KOGO SZUKAMY?
Do udziału w grupie roboczej zapraszamy osoby:
– do 35. roku życia praktykujące teatr,
– mieszkające w Polsce,
– zainteresowane rozmową o sztuce dla młodej widowni, które chcą dyskutować o wydarzeniach realizowanych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka.

CO ZYSKASZ?
– możliwość swobodnego uczestniczenia za jednorazową akredytacją w wydarzeniach interdyscyplinarnego, międzynarodowego festiwalu artystycznego,
– przestrzeń do opowiedzenia o swoich doświadczeniach, perspektywach i refleksjach dotyczących wydarzeń oraz Twojej indywidualnej drogi artystycznej,
– możliwość nawiązania wartościowych znajomości w środowisku związanym ze sztuką dla młodej widowni.

CZEGO OCZEKUJEMY?
– dyspozycyjności i obecności w Poznaniu w terminie wydarzenia: 29.05-04.06.2023,
– zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i w spotkaniach grupy roboczej,
– otwartości na wszystkie dziedziny sztuki, pomysłowości i chęci rozmawiania o zagadnieniach związanych ze sztuką dla dzieci i młodzieży,
– udziału w ewaluacji programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz wydarzeń w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka,
– pisemnego sformułowania wniosków związanych z udziałem w Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz w wydarzeniach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (deadline: do 19 czerwca).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
– liczba miejsc jest ograniczona (do 5 osób);
– zgłoszenia można przesyłać do 4 maja 2023 roku;
– o zakwalifikowaniu osób poinformujemy do 11 maja 2023 roku;
– językiem pracy grupy roboczej jest język polski.

Wyboru osób uczestniczących dokonamy na podstawie wypełnionej karty zgłoszeniowej, dostępnej pod linkiem: FORMULARZ.

AKREDYTACJE:
Akredytacje obejmują:
– udział w wydarzeniach artystycznych w ramach programu 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (zgodnie z programem zaproponowanym przez prowadzącego grupę roboczą),
– udział w dyskusjach grupy roboczej,
– udział w 2-dniowym programie warsztatowo-dyskusyjnym z osobami eksperckimi z Niemiec i z Polski,
– poczęstunek podczas spotkań.

Akredytacje są dostępne w dwóch wariantach:
bez noclegu – 100 zł
z noclegiem (pokój jednoosobowy ze śniadaniem) – 200 zł

Arthur Romanowski – autor, performer, reżyser, dramaturg; urodził się w 1992 roku i wychowywał w Berlinie, studiował teatrologię stosowaną w Giessen. Jako performer pracował w Maxim Gorki Theater oraz Staatstheater Wiesbaden, biorąc udział w projektach Armina Petrasa, Carlosa Manuela, Freda Pommerehna, Felicitas Brucker i Tiago Rodrigueza. Od 2010 roku tworzy autorskie projekty w Jugendtheaterwerkstatt Spandau (Berlin), m.in.: Das AAA der deutschen Misere, Doktor Faustus lights the lights, Die Fabrik der verschuldeten Menschen. Realizował spektakle w Neuköllner Oper, a także na niezależnych scenach teatralnych w Hildesheim, Monachium, Frankfurcie i Lipsku. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Jury Fundacji Körbera. Wraz z kolektywem performatywnym Hain/Kapsner/Mahlow/Romanowski przygotował we frankfurckim teatrze Mousonturm audiospacery dla młodej widowni, m.in. Schulausflug oraz Die Verhandlung. W czerwcu 2019 roku w Junges Nationaltheater Mannheim wyreżyserował premierę Investiert Euch!, a w 2020 roku pracował jako dramaturg i aktor w projekcie vengapoise – ibiza sky w berlińskiej Volksbühne. W roku 2020/21 wraz z Ossianem Hainem w ramach stypendium KJTZ Nah dran! Neue Stücke für das Kindertheater oraz Deutscher Literaturfonds napisał sztukę Die Katze auf der Matte im Weltraum.

Kuratorki Laboratorium: Iwona Nowacka, Nikola Schellmann (KJTZ).

Realizacja programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? odbywa się we współpracy z Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej na temat Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”.

Czytaj inne

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni 30.09-3.10.2023 / Poznań

20.03.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. W tym roku tematem wydarzenia jest współczesny taniec i choreografia. Forum odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku.

Czytaj dalej

Oficjalnie ogłaszamy wyniki I etapu 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

15.03.2023

W tegorocznej edycji Konkursu jury rozpatrywało 183 zgłoszenia. Spośród nich do II etapu Konkursu zakwalifikowano 10 projektów sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy listę wybranych koncepcji.

Czytaj dalej

34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Czekamy na werdykt jury.

07.03.2023

W tym roku jury będzie rozpatrywać 183 zgłoszenia! Wyniki I etapu ogłosimy do 15.03.2023, natomiast werdykt poznamy do 30.03.2023.

Czytaj dalej

Przedstawiamy jury 34. Konkursu na Sztukę!

20.02.2023

W jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży zasiądą Robert Jarosz, Piotr Morawski, Agnieszka Waligóra, Marzenna Wiśniewska oraz Joanna Żygowska. Przedstawiamy sylwetki jurorek oraz jurorów Konkursu.

Czytaj dalej

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

09.11.2022

Szukamy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

Czytaj dalej