Elipse
Powrót

Aktualności

28.04.2023

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka „Przyszłość”, które odbywa się w Poznaniu w terminie 29 maja – 4 czerwca 2023 roku. Na zgłoszenia czekamy do 4 maja. 

Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? to polsko-niemiecki program wymiany doświadczeń na polu sztuki dla młodej widowni. Laboratorium powstało we współpracy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program towarzyszy 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i składa się z dwóch komponentów:

  • grupy roboczej prowadzonej przez Arthura Romanowskiego, skierowanej do osób do 35. roku życia, praktykujących teatr i zainteresowanych rozmową o sztuce dla młodej widowni,
  • dwudniowego programu warsztatowo-dyskusyjnego z udziałem osób eksperckich z Niemiec i z Polski, który odbędzie się w dniach 30-31 maja 2023 r.; tematy, które zostaną poruszone w czasie spotkań to: komunikacja, awareness, modele pracy w procesie twórczym.

KOGO SZUKAMY?
Do udziału w grupie roboczej zapraszamy osoby:
– do 35. roku życia praktykujące teatr,
– mieszkające w Polsce,
– zainteresowane rozmową o sztuce dla młodej widowni, które chcą dyskutować o wydarzeniach realizowanych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka.

CO ZYSKASZ?
– możliwość swobodnego uczestniczenia za jednorazową akredytacją w wydarzeniach interdyscyplinarnego, międzynarodowego festiwalu artystycznego,
– przestrzeń do opowiedzenia o swoich doświadczeniach, perspektywach i refleksjach dotyczących wydarzeń oraz Twojej indywidualnej drogi artystycznej,
– możliwość nawiązania wartościowych znajomości w środowisku związanym ze sztuką dla młodej widowni.

CZEGO OCZEKUJEMY?
– dyspozycyjności i obecności w Poznaniu w terminie wydarzenia: 29.05-04.06.2023,
– zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka i w spotkaniach grupy roboczej,
– otwartości na wszystkie dziedziny sztuki, pomysłowości i chęci rozmawiania o zagadnieniach związanych ze sztuką dla dzieci i młodzieży,
– udziału w ewaluacji programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz wydarzeń w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka,
– pisemnego sformułowania wniosków związanych z udziałem w Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? oraz w wydarzeniach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (deadline: do 19 czerwca).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
– liczba miejsc jest ograniczona (do 5 osób);
– zgłoszenia można przesyłać do 4 maja 2023 roku;
– o zakwalifikowaniu osób poinformujemy do 11 maja 2023 roku;
– językiem pracy grupy roboczej jest język polski.

Wyboru osób uczestniczących dokonamy na podstawie wypełnionej karty zgłoszeniowej, dostępnej pod linkiem: FORMULARZ.

AKREDYTACJE:
Akredytacje obejmują:
– udział w wydarzeniach artystycznych w ramach programu 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (zgodnie z programem zaproponowanym przez prowadzącego grupę roboczą),
– udział w dyskusjach grupy roboczej,
– udział w 2-dniowym programie warsztatowo-dyskusyjnym z osobami eksperckimi z Niemiec i z Polski,
– poczęstunek podczas spotkań.

Akredytacje są dostępne w dwóch wariantach:
bez noclegu – 100 zł
z noclegiem (pokój jednoosobowy ze śniadaniem) – 200 zł

Arthur Romanowski – autor, performer, reżyser, dramaturg; urodził się w 1992 roku i wychowywał w Berlinie, studiował teatrologię stosowaną w Giessen. Jako performer pracował w Maxim Gorki Theater oraz Staatstheater Wiesbaden, biorąc udział w projektach Armina Petrasa, Carlosa Manuela, Freda Pommerehna, Felicitas Brucker i Tiago Rodrigueza. Od 2010 roku tworzy autorskie projekty w Jugendtheaterwerkstatt Spandau (Berlin), m.in.: Das AAA der deutschen Misere, Doktor Faustus lights the lights, Die Fabrik der verschuldeten Menschen. Realizował spektakle w Neuköllner Oper, a także na niezależnych scenach teatralnych w Hildesheim, Monachium, Frankfurcie i Lipsku. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Jury Fundacji Körbera. Wraz z kolektywem performatywnym Hain/Kapsner/Mahlow/Romanowski przygotował we frankfurckim teatrze Mousonturm audiospacery dla młodej widowni, m.in. Schulausflug oraz Die Verhandlung. W czerwcu 2019 roku w Junges Nationaltheater Mannheim wyreżyserował premierę Investiert Euch!, a w 2020 roku pracował jako dramaturg i aktor w projekcie vengapoise – ibiza sky w berlińskiej Volksbühne. W roku 2020/21 wraz z Ossianem Hainem w ramach stypendium KJTZ Nah dran! Neue Stücke für das Kindertheater oraz Deutscher Literaturfonds napisał sztukę Die Katze auf der Matte im Weltraum.

Kuratorki Laboratorium: Iwona Nowacka, Nikola Schellmann (KJTZ).

Realizacja programu Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)? odbywa się we współpracy z Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland. Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Więcej na temat Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”.

Czytaj inne

Rusza nabór na warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla dzieci i młodzieży)!

15.04.2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich. Spotkamy się w Poznaniu w dn. 10–11 maja 2024 roku.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

05.02.2024

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

13.12.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 12 stycznia 2024 r.

Czytaj dalej

Najnowszy 52. numer „Nowych Sztuk” dostępny w sprzedaży!

06.12.2023

Z przyjemnością ogłaszamy premierę kolejnej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej