Elipse
Powrót

Aktualności

27.12.2021

Scena Czytana „Łapacz snów” wraz z materiałami edukacyjnymi

Najnowsze czytanie performatywne z cyklu Scena Czytana online jest już dostępne. Zachęcamy do oglądania realizacji sztuki Karoliny Szczypek „Łapacz snów”. W nawiązaniu do tekstu powstał również scenariusz zajęć, który został opublikowany na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Kolejna odsłona Sceny Czytanej

Zapraszamy na platformę PPV Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na której już od dziś możemy obejrzeć premierę Sceny Czytanej online „Łapacz snów” w reżyserii Szymona Kaczmarka. Sztuka „Łapacz snów” Karoliny Szczypek została nagrodzona w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży i opublikowana w Bibliotece dramatu miesięcznika „Dialog”.

Scena Czytana „Łapacz snów” powstała dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia. Podobnie jak inne materiały z tego cyklu, można ją oglądać zarówno w ramach zajęć szkolnych, jak i we własnym domu.

„Nikt nie jest dla mnie…” – scenariusz zajęć

W oparciu o sztukę „Łapacz snów” został również przygotowany scenariusz zajęć „«Nikt nie jest dla mnie…» Dlaczego jesteśmy samotni wśród bliskich?” (plik do pobrania). Materiał, do wykorzystania podczas zajęć szkolnych, z pewnością stanie się inspiracją do wspólnej pracy, która pozwoli przeanalizować doświadczenia bohaterów i bohaterek tekstu, a także pretekstem do rozmów związanych z emocjami oraz relacjami.

Zgodnie ze scenariuszem nauczyciel, nauczycielka wciela się w rolę przewodnika, przewodniczki po kolejnych etapach zajęć, ale jest również wsparciem dla uczniów, uczennic. Młodzież zostaje zaproszona do pracy w grupach i wspólnej wymiany myśli.

O autorce

Na stronie internetowej nowesztuki.pl dostępny jest również krótki „Kwestionariusz Nowych Sztuk”, w którym na nasze pytania odpowiedzieli nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, m.in. Karolina Szczypek, autorka „Łapacza snów”.

W Kwestionariuszu znalazły się m.in. odpowiedzi na pytania: Czego autorka poszukuje w teatrze? Która książka dla dzieci zwróciła jej uwagę? Jaka – według niej – powinna być dobra sztuka teatralna?

Zapraszamy do lektury!

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (IV edycja)

26.10.2023

Zapraszamy do udziału w IV odsłonie call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 6 listopada 2023.

Czytaj dalej

Wypełnij ankietę i pomóż nam lepiej projektować wydarzenia branżowe!

20.10.2023

Aby zdiagnozować potrzeby osób pracujących w obszarze sztuki dla młodej widowni, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zachęca do wypełnienia ankiety.

Czytaj dalej

51. numer „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” już w sprzedaży!

18.10.2023

Najnowsza antologia w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” jest już dostępna w sprzedaży.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

12.10.2023

Forum w liczbach prezentuje się imponująco! Dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Premiera nowej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

09.10.2023

Już w październiku ukaże się premierowy numer w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej