Elipse
Powrót

Aktualności

27.12.2021

Scena Czytana „Łapacz snów” wraz z materiałami edukacyjnymi

Najnowsze czytanie performatywne z cyklu Scena Czytana online jest już dostępne. Zachęcamy do oglądania realizacji sztuki Karoliny Szczypek „Łapacz snów”. W nawiązaniu do tekstu powstał również scenariusz zajęć, który został opublikowany na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Kolejna odsłona Sceny Czytanej

Zapraszamy na platformę PPV Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na której już od dziś możemy obejrzeć premierę Sceny Czytanej online „Łapacz snów” w reżyserii Szymona Kaczmarka. Sztuka „Łapacz snów” Karoliny Szczypek została nagrodzona w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży i opublikowana w Bibliotece dramatu miesięcznika „Dialog”.

Scena Czytana „Łapacz snów” powstała dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia. Podobnie jak inne materiały z tego cyklu, można ją oglądać zarówno w ramach zajęć szkolnych, jak i we własnym domu.

„Nikt nie jest dla mnie…” – scenariusz zajęć

W oparciu o sztukę „Łapacz snów” został również przygotowany scenariusz zajęć „«Nikt nie jest dla mnie…» Dlaczego jesteśmy samotni wśród bliskich?” (plik do pobrania). Materiał, do wykorzystania podczas zajęć szkolnych, z pewnością stanie się inspiracją do wspólnej pracy, która pozwoli przeanalizować doświadczenia bohaterów i bohaterek tekstu, a także pretekstem do rozmów związanych z emocjami oraz relacjami.

Zgodnie ze scenariuszem nauczyciel, nauczycielka wciela się w rolę przewodnika, przewodniczki po kolejnych etapach zajęć, ale jest również wsparciem dla uczniów, uczennic. Młodzież zostaje zaproszona do pracy w grupach i wspólnej wymiany myśli.

O autorce

Na stronie internetowej nowesztuki.pl dostępny jest również krótki „Kwestionariusz Nowych Sztuk”, w którym na nasze pytania odpowiedzieli nagrodzeni w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, m.in. Karolina Szczypek, autorka „Łapacza snów”.

W Kwestionariuszu znalazły się m.in. odpowiedzi na pytania: Czego autorka poszukuje w teatrze? Która książka dla dzieci zwróciła jej uwagę? Jaka – według niej – powinna być dobra sztuka teatralna?

Zapraszamy do lektury!

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Czytaj inne

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni 30.09-3.10.2023 / Poznań

20.03.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. W tym roku tematem wydarzenia jest współczesny taniec i choreografia. Forum odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku.

Czytaj dalej

Oficjalnie ogłaszamy wyniki I etapu 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

15.03.2023

W tegorocznej edycji Konkursu jury rozpatrywało 183 zgłoszenia. Spośród nich do II etapu Konkursu zakwalifikowano 10 projektów sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Przedstawiamy listę wybranych koncepcji.

Czytaj dalej

34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Czekamy na werdykt jury.

07.03.2023

W tym roku jury będzie rozpatrywać 183 zgłoszenia! Wyniki I etapu ogłosimy do 15.03.2023, natomiast werdykt poznamy do 30.03.2023.

Czytaj dalej

Przedstawiamy jury 34. Konkursu na Sztukę!

20.02.2023

W jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży zasiądą Robert Jarosz, Piotr Morawski, Agnieszka Waligóra, Marzenna Wiśniewska oraz Joanna Żygowska. Przedstawiamy sylwetki jurorek oraz jurorów Konkursu.

Czytaj dalej

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej