Elipse
Powrót

Aktualności

03.01.2022

Scena Czytana „NIEbo i dłoNIE” oraz materiały dodatkowe

Historia A i O, bohaterek sztuki „NIEbo i dłoNIE” – najnowszej odsłony Sceny Czytanej online – podbija serca widzów oraz widzek. Z myślą o najmłodszej, jak i dorosłej widowni (rodzicach, opiekunach, nauczycielkach), przygotowaliśmy scenariusz zajęć oraz wspólnych zabaw.

Ciemnobrązowy filtr nałożony na zdjęcie. Po lewej stronie biały napis "Scena Czytana NIEbo i dłoNIE". Po prawej stronie mężczyzna i kobieta w jasnych kombinezonach siedzą w środku puszystego koła.

Scenariusz zabaw

Na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka ukazał się scenariusz zajęć oraz zabaw „Świat, ty i ja” (plik do pobrania), z którego można skorzystać po obejrzeniu Sceny Czytanej online „NIEbo i dłoNIE”. Znalazło się w nim aż dwanaście działań aktywizujących dzieci i dorosłych.

Scenariusz został przygotowany z myślą o nauczycielach i nauczycielkach pracujących z dziećmi, ale część zadań może także zostać wykorzystana jako pomysły do zabaw domowych. Zabawy można wykonywać w dowolnej kolejności, a każda z nich staje się inspiracją do dalszych rozmów. Do ich wykonania wystarczy miejsce na podłodze, materiały plastyczne (kartki, kredki, pisaki lub farbki), kilka przedmiotów codziennego użytku oraz… towarzysz lub towarzyszka zabawy.

Scena Czytana do obejrzenia w domu

Od 30 listopada na platformie PPV Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu dostępna jest najnowsza odsłona Sceny Czytanej online „NIEbo i dłoNIE”. Czytanie performatywne sztuki Carstena Brandaua zostało wyreżyserowane przez Beniamina M. Bukowskiego. Materiał został stworzony dla widzów oraz widzek już od 4 roku życia!

Scena Czytana online jest przeznaczona zarówno do oglądania w ramach zajęć przedszkolnych lub szkolnych, jak również w zaciszu własnego domu.

Scena Czytana „NIEbo i dłoNIE” została przetłumaczona na Polski Język Migowy, jest także dostępna z audiodeskrypcją.

Materiały dodatkowe

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, nawiązującymi do sztuki „NIEbo i dłoNIE”. Na stronie nowesztuki.pl zostały opublikowane wywiady z Carstenem Brandauem, autorem sztuki oraz Iwoną Nowacką, tłumaczką tekstu. W rozmowach m.in. szczegóły pracy dramatopisarza oraz tłumacza, wyzwania przed jakimi stają w trakcie pracy oraz ciekawostki.

Zabrać ich gdzieś, gdzie jeszcze nie byli – z Carstenem Brandauem rozmawia Iwona Nowacka

Miłość od pierwszego zdania – z Iwoną Nowacką rozmawia Agata Drwięga

Zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej. Już niedługo ukażą się kolejne odsłony Sceny Czytanej online (tym razem dla nieco starszej widowni).

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (IV edycja)

26.10.2023

Zapraszamy do udziału w IV odsłonie call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 6 listopada 2023.

Czytaj dalej

Wypełnij ankietę i pomóż nam lepiej projektować wydarzenia branżowe!

20.10.2023

Aby zdiagnozować potrzeby osób pracujących w obszarze sztuki dla młodej widowni, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zachęca do wypełnienia ankiety.

Czytaj dalej

51. numer „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” już w sprzedaży!

18.10.2023

Najnowsza antologia w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” jest już dostępna w sprzedaży.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

12.10.2023

Forum w liczbach prezentuje się imponująco! Dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Czytaj dalej

Premiera nowej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

09.10.2023

Już w październiku ukaże się premierowy numer w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej