Elipse
Powrót

Aktualności

18.07.2006

Warsztaty na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu

Grupa młodych autorów – głównie debiutantów – biorących udział w 17. edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży wzięła udział w warsztacie dramatopisarskim w Zaniemyślu (1-3 lipca 2006). Artyści zostali zaproszeni na Wyspę Edwarda przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Aktorzy Teatru Animacji i Teatru Nowego w Poznaniu zaprezentowali na warsztatach wybrane utwory dla dzieci i młodzieży. Po czytaniu przyszedł czas na długie dyskusje i analizy. Rozmowy z adeptami dramatopisarstwa prowadzili jurorzy konkursu: Piotr Cieplak i Tadeusz Pajdała oraz sympatyk współczesnej dramaturgii Piotr Łazarkiewicz. Ozdobą spotkania były dwa minispektakle (jeden na żywo, jeden z odtworzenia), znalazł się również czas na wymianę pomysłów i adresów, na zaproszenia a może nawet początki przyjaźni…

Kolejne warsztaty w Zaniemyślu oraz podsumowanie konkursu odbędzie sie we wrześniu. Trwają prace redakcyjne nad 22. zeszytem Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, w którym znajdą sie sztuki nagrodzone i wyróżnione w tym roku.

Czytaj inne

Weź udział w programie pisarskim! Rusza 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

24.01.2023

Ogłaszamy 34. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży! Jego nowe założenia zostały wypracowane na bazie wniosków płynących z raportu „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2022

Od 19 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

09.11.2022

Szukamy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

Czytaj dalej

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (III edycja)

04.10.2022

Ogłaszamy III edycję call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 25 października 2022.

Czytaj dalej

Za nami Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

22.09.2022

Forum w liczbach wygląda imponująco! Dziękujemy za obecność w Poznaniu.

Czytaj dalej

Raport: „Teatr dla dzieci i młodzieży – zmiana paradygmatu?”

15.09.2022

Zapraszamy do zapoznania się z raportem „Teatr dla dzieci i młodzieży - zmiana paradygmatu?”.

Czytaj dalej

Premiera dwóch książek w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”

06.09.2022

Na początku września odbędzie się premiera dwóch kolejnych antologii w serii „Nowe Sztuk dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Slam dramatopisarski (twórczość dla młodej widowni)

01.09.2022

Zapraszamy do udziału w slamie dramatopisarskim – wydarzeniu towarzyszącym Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce!

Czytaj dalej

Premiera Sceny Czytanej online „Stalowy wilk”

05.08.2022

Na platformie PPV Centrum Sztuki Dziecka jest już dostępna najnowsza odsłona Sceny Czytanej online. Tym razem jest to propozycja dla dzieci od 12 lat.

Czytaj dalej

Program Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce

03.07.2022

Pierwsze ogólnopolskie Forum o współczesnej dramaturgii dla młodej widowni w Polsce odbędzie się między 15 a 18 września 2022 roku w Poznaniu. Poniżej prezentujemy program wydarzenia.

Czytaj dalej