Elipse
Powrót

Aktualności

04.10.2022

CALL FOR PAPERS „Nowe teksty o dramaturgii” (III edycja)

Ogłaszamy III edycję call for papers „Nowe teksty o dramaturgii”. Jest to cykl, w ramach którego poszukujemy artykułów na temat współczesnej dramaturgii dla młodej widowni. Wybrane szkice ukażą się na stronie nowesztuki.pl. Termin nadsyłania krótkich abstraktów upływa 25 października 2022.

Zdjęcie młodej mężczyzny czytającego z kartek papieru. Na zdjęcie został nałożony tekst: Nowe teksty o dramaturgii. Poszukujemy artykułów poruszajacych zagadnienia związane ze współczesną dramaturgią dla młodej widowni.

Zapraszamy do zgłaszania pomysłów na nowe szkice lub artykuły, poruszające zagadnienia związane ze współczesną polską lub zagraniczną dramaturgią dla dzieci i młodzieży, czyli tekstami powstałymi po 1989 roku.

Propozycje tematów:
– przegląd tematów i estetyk w dramaturgii dla młodej widowni;
– pogłębione interpretacje utworów;
– kondycja, nurty, kierunki rozwoju, przyszłość sztuk teatralnych skierowanych do dzieci i młodzieży;
– sceniczne życie tekstów i reżyserskie interpretacje dramatów;
– dramaturgie innych kultur i języków.

Zachęcamy do lektury sztuk teatralnych publikowanych w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”, które mogą stać się inspiracją do pracy twórczej. Lista opublikowanych tekstów znajduje się w zakładce WYDAWNICTWO.

Do tej pory, w ramach cyklu „Nowe teksty o dramaturgii” zostały opublikowane artykuły:

– „Nowy język. PJM w spektaklach dla dzieci” Katarzyny Lemańskiej, w którym autorka analizuje wykorzystanie polskiego języka migowego w najnowszej dramaturgii dla młodych odbiorców i odbiorczyń;

– „Wycofać się i przeczekać. Hikikomori jako strategia przetrwania?” Wiktorii Formelii – tekst jest pogłębioną interpretacją dramatu „Hikikomori” Holgera Schobera (31. numer „Nowych Sztuk”) i scenicznej realizacji w reżyserii Anity Piotrowskiej.

Na tematy i krótkie abstrakty (500–1000 znaków) czekamy do 25 października 2022. Należy je kierować do Aleksandry Łozowskiej na adres: alozowska@csdpoznan.pl. Prosimy o wpisywanie w tytule: „Call for papers – nowe teksty”.

Wyboru tekstów dokonamy do 31 października. Termin przysyłania gotowych artykułów to 30 listopada 2022.

Liczba znaków: 10 000–15 000 znaków (ze spacjami)
Honorarium: 500 zł brutto (umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich)

 

Logo MKiDN wraz z dopiskiem: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj inne

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

18.08.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Czytaj dalej

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej

Wakacyjne warsztaty dramatopisarskie

27.07.2023

Zapraszamy do udziału w dwudniowych wakacyjnych warsztatach dramatopisarskich! Warsztaty odbędą się 25–26.08.2023 roku.

Czytaj dalej

Ogłaszamy program dyskursywny Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

06.07.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Publikujemy program części dyskursywnej Forum oraz szczegóły związane z udziałem w wydarzeniu.

Czytaj dalej

Trwa program pisarski – nowa formuła 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

22.06.2023

Andrzej Błażewicz, Monika Czajkowska, Tomasz Daszczuk to osoby nagrodzone w tegorocznym Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Autorka oraz autorzy biorą udział w programie pisarskim, w ramach którego realizują koncepcje sztuk teatralnych zgłoszonych do Konkursu. Finał programu odbędzie się we wrześniu.

Czytaj dalej

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej