Elipse
Powrót

Aktualności

18.08.2023

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Współczesny taniec i choreografia dla dzieci i młodzieży są w stanie dynamicznego rozwoju, zarówno w Polsce, jak i na świecie. W Centrum Sztuki Dziecka przyglądamy się temu trendowi z ogromnym zaciekawieniem. Doceniamy ich potencjał do tworzenia wartościowych spotkań z młodymi widz(k)ami i poszerzania refleksji na temat sztuk performatywnych dla dzieci. Stąd intencją tegorocznej edycji Forum jest stworzenie przestrzeni do spotkania przede wszystkim polskiego, ale też międzynarodowego środowiska osób działających w obszarze tańca i choreografii dla młodej widowni.
Do wspólnego zaprogramowania części dyskursywnej wydarzenia zaproszony został polski kolektyw Holobiont, który od lat rozwija i promuje polski taniec i choreografię dla rodzin.

Pierwsze dwa dni wydarzenia to część performatywna Forum, podczas której zaprezentujemy wybór najciekawszych polskich spektakli tanecznych skierowanych do młodej widowni. Zobaczymy wówczas m. in. familijny eksperyment choreograficzny „Rośnie i rośnie, i…” Anny Wańtuch i Performujących Rodzin, którego premiera miała miejsce podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka czy spektakl „Ciało ciałko” autorstwa Kolekttacz.

Program części performatywnej Forum

Część performatywna stanie się bazą do wejścia w kolejną, dyskursywną część Forum. Podczas warsztatów, paneli, wykładów performatywnych i sesji networkingowych przyjrzymy się między innymi specyfice dziedzin, jakimi są taniec i choreografia, polityczności tańca i choreografii czy możliwościom otwieranym przez praktyki somatyczne. Spotkamy się wówczas w międzynarodowym gronie – w wydarzeniu wezmą udział specjaliści i specjalistki z m. in. Litwy, Niemiec, Serbii i Szwecji.

Program części dyskursywnej Forum

Pomiędzy wydarzeniami zapraszamy do zbierania pytań o taniec i choreografię dla młodej widowni w Polsce, które pojawią się podczas dyskusji na forum, spotkań warsztatowych i rozmów indywidualnych. Pytania te zostaną zebrane i opublikowane w raporcie po Forum, zbierającym m.in. środowiskowe pytania na ten temat.

Swoje pytania można także przesłać za pomocą formularza (PYTANIA).
Każda osoba może wypełnić formularz dowolną liczbę razy.

Zachęcamy do wzięcia ze sobą na Forum wygodnych ubrań, które nie krępują ruchów, i do wspólnego łagodnego zanurzenia się w tematyce tańca i choreografii dla młodej widowni. Główna część Forum odbędzie się w przestrzeni teatralnej, którą postaramy się przystosować tak, by ona przyjazna do twórczej wymiany myśli oraz możliwie wygodnego dla naszych ciał spędzania w niej czasu.

AKREDYTACJE

Akredytacje dla osób chcących wziąć udział w Forum obejmują:

  • udział we wszystkich wydarzeniach zaplanowanych w programie (zarówno części performatywnej, jak i dyskursywnej),
  • obiady i przekąski podczas wydarzeń,
  • nocleg (w zależności od wariantu akredytacji).

Warianty akredytacji:

  • z noclegiem (30.09-3.10) w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem – 200 zł*,
  • bez noclegu (30.09-3.10) – 100 zł.

*Prosimy o przemyślane rezerwowanie noclegów. Kwota akredytacji pokrywa tylko część kosztu noclegu. Reszta znajduje się po stronie organizatora.

Liczba akredytacji jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy na wydarzenie odbywają się za pomocą formularza online (FORMULARZ). Po przesłaniu ankiety zgłoszeniowej, osoba zainteresowana otrzyma (najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych) informację o zakwalifikowaniu do udziału.

Zgłoszenia obejmujące noclegi przyjmujemy do 4 września, akredytacje bez noclegu – do 15 września.

Potwierdzenie akredytacji następuje po zaksięgowaniu opłaty. Osoba zgłaszająca się powinna uiścić opłatę do 7 dni od daty otrzymania wiadomości z przyjęciem zgłoszenia. Rezygnacja z udziału z możliwością zwrotu kosztów akredytacji jest możliwa do 11 września 2023. Po tej dacie nie ma możliwości uzyskania zwrotu kosztów (ale akredytację można przekazać innej osobie).

Akredytacja dziennikarska

Dziennikarzy i dziennikarki zainteresowane udziałem w Forum zapraszamy do kontaktu z biurem celem ustalenia indywidualnych zasad udziału w wydarzeniu.

Biuro Forum
Aleksandra Łozowska, Magdalena Przybylska
forum@nowesztuki.pl
tel.: 791 571 521

Czytaj inne

Rozstrzygnięcie naboru do Programu pisarskiego!

28.03.2024

Ogłaszamy wyniki tegorocznego naboru do Programu pisarskiego.

Czytaj dalej

Jury 35. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

22.03.2024

Przedstawiamy jurorki oraz jurora trwającej edycji Konkursu.

Czytaj dalej

Wyniki I etapu naboru do Programu pisarskiego!

14.03.2024

Jury do II etapu naboru do Programu pisarskiego zakwalifikowało 10 koncepcji dramatów. Przedstawiamy listę wybranych projektów.

Czytaj dalej

Ogłaszamy 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

05.02.2024

Rusza 35. Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nabór zgłoszeń trwa do 2 kwietnia 2024 roku.

Czytaj dalej

Startuje nabór koncepcji do Programu pisarskiego

15.01.2024

Nabór do Programu pisarskiego rusza już dziś! Na zgłoszenia czekamy do 29 lutego 2024 roku.

Czytaj dalej

„Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni”

29.12.2023

Zapraszamy do lektury publikacji „Trzy teksty o polskiej choreografii dla młodej widowni” autorstwa Anny Królicy, Katarzyny Lemańskiej oraz Alicji Müller.

Czytaj dalej

Przerwa w sprzedaży publikacji Centrum Sztuki Dziecka!

13.12.2023

Od 15 grudnia 2023 do 8 stycznia 2024 (włącznie) nastąpi przerwa w sprzedaży wszystkich publikacji Centrum Sztuki Dziecka, w tym wydawnictwa „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

13.12.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 12 stycznia 2024 r.

Czytaj dalej

Najnowszy 52. numer „Nowych Sztuk” dostępny w sprzedaży!

06.12.2023

Z przyjemnością ogłaszamy premierę kolejnej antologii w serii „Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży”.

Czytaj dalej

Można czuć! Warsztaty dramatopisarskie (sztuki/teksty dla młodzieży)

02.11.2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji warsztatów dramatopisarskich! Spotkamy się w Poznaniu w dn. 8-9.12.2023.

Czytaj dalej