Elipse
Powrót

Aktualności

18.08.2023

Zapraszamy do udziału w Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną.

Współczesny taniec i choreografia dla dzieci i młodzieży są w stanie dynamicznego rozwoju, zarówno w Polsce, jak i na świecie. W Centrum Sztuki Dziecka przyglądamy się temu trendowi z ogromnym zaciekawieniem. Doceniamy ich potencjał do tworzenia wartościowych spotkań z młodymi widz(k)ami i poszerzania refleksji na temat sztuk performatywnych dla dzieci. Stąd intencją tegorocznej edycji Forum jest stworzenie przestrzeni do spotkania przede wszystkim polskiego, ale też międzynarodowego środowiska osób działających w obszarze tańca i choreografii dla młodej widowni.
Do wspólnego zaprogramowania części dyskursywnej wydarzenia zaproszony został polski kolektyw Holobiont, który od lat rozwija i promuje polski taniec i choreografię dla rodzin.

Pierwsze dwa dni wydarzenia to część performatywna Forum, podczas której zaprezentujemy wybór najciekawszych polskich spektakli tanecznych skierowanych do młodej widowni. Zobaczymy wówczas m. in. familijny eksperyment choreograficzny „Rośnie i rośnie, i…” Anny Wańtuch i Performujących Rodzin, którego premiera miała miejsce podczas 24. Biennale Sztuki dla Dziecka czy spektakl „Ciało ciałko” autorstwa Kolekttacz.

Program części performatywnej Forum

Część performatywna stanie się bazą do wejścia w kolejną, dyskursywną część Forum. Podczas warsztatów, paneli, wykładów performatywnych i sesji networkingowych przyjrzymy się między innymi specyfice dziedzin, jakimi są taniec i choreografia, polityczności tańca i choreografii czy możliwościom otwieranym przez praktyki somatyczne. Spotkamy się wówczas w międzynarodowym gronie – w wydarzeniu wezmą udział specjaliści i specjalistki z m. in. Litwy, Niemiec, Serbii i Szwecji.

Program części dyskursywnej Forum

Pomiędzy wydarzeniami zapraszamy do zbierania pytań o taniec i choreografię dla młodej widowni w Polsce, które pojawią się podczas dyskusji na forum, spotkań warsztatowych i rozmów indywidualnych. Pytania te zostaną zebrane i opublikowane w raporcie po Forum, zbierającym m.in. środowiskowe pytania na ten temat.

Swoje pytania można także przesłać za pomocą formularza (PYTANIA).
Każda osoba może wypełnić formularz dowolną liczbę razy.

Zachęcamy do wzięcia ze sobą na Forum wygodnych ubrań, które nie krępują ruchów, i do wspólnego łagodnego zanurzenia się w tematyce tańca i choreografii dla młodej widowni. Główna część Forum odbędzie się w przestrzeni teatralnej, którą postaramy się przystosować tak, by ona przyjazna do twórczej wymiany myśli oraz możliwie wygodnego dla naszych ciał spędzania w niej czasu.

AKREDYTACJE

Akredytacje dla osób chcących wziąć udział w Forum obejmują:

  • udział we wszystkich wydarzeniach zaplanowanych w programie (zarówno części performatywnej, jak i dyskursywnej),
  • obiady i przekąski podczas wydarzeń,
  • nocleg (w zależności od wariantu akredytacji).

Warianty akredytacji:

  • z noclegiem (30.09-3.10) w pokoju jednoosobowym ze śniadaniem – 200 zł*,
  • bez noclegu (30.09-3.10) – 100 zł.

*Prosimy o przemyślane rezerwowanie noclegów. Kwota akredytacji pokrywa tylko część kosztu noclegu. Reszta znajduje się po stronie organizatora.

Liczba akredytacji jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy na wydarzenie odbywają się za pomocą formularza online (FORMULARZ). Po przesłaniu ankiety zgłoszeniowej, osoba zainteresowana otrzyma (najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych) informację o zakwalifikowaniu do udziału.

Zgłoszenia obejmujące noclegi przyjmujemy do 4 września, akredytacje bez noclegu – do 15 września.

Potwierdzenie akredytacji następuje po zaksięgowaniu opłaty. Osoba zgłaszająca się powinna uiścić opłatę do 7 dni od daty otrzymania wiadomości z przyjęciem zgłoszenia. Rezygnacja z udziału z możliwością zwrotu kosztów akredytacji jest możliwa do 11 września 2023. Po tej dacie nie ma możliwości uzyskania zwrotu kosztów (ale akredytację można przekazać innej osobie).

Akredytacja dziennikarska

Dziennikarzy i dziennikarki zainteresowane udziałem w Forum zapraszamy do kontaktu z biurem celem ustalenia indywidualnych zasad udziału w wydarzeniu.

Biuro Forum
Aleksandra Łozowska, Magdalena Przybylska
forum@nowesztuki.pl
tel.: 791 571 521

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Czytaj inne

Przedstawiamy program części performatywnej Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

08.08.2023

Przed nami druga edycja Forum o sztukach performatywnych dla młodej widowni w Polsce. Program Forum będzie miał dwie części: dyskursywną i performatywną. Część performatywna odbędzie się między 30 września a 1 października 2023 r.

Czytaj dalej

Ankieta badawcza na temat tańca dla młodej widowni

07.08.2023

Zachęcamy do wypełnienia ankiety badawczej dotyczącej tańca dla młodej widowni w Polsce! Wyniki ankiety zostaną przedstawione podczas Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni, które odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku w Poznaniu.

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej!

02.08.2023

Poszukujemy pracownika/pracowniczki do Działu Sztuki i Edukacji Kulturowej. Nabór zgłoszeń trwa do 20 sierpnia 2023 roku.

Czytaj dalej

Wakacyjne warsztaty dramatopisarskie

27.07.2023

Zapraszamy do udziału w dwudniowych wakacyjnych warsztatach dramatopisarskich! Warsztaty odbędą się 25–26.08.2023 roku.

Czytaj dalej

Ogłaszamy program dyskursywny Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni!

06.07.2023

Forum o współczesnym tańcu i choreografii dla młodej widowni odbędzie się między 30 września a 3 października 2023 roku. Publikujemy program części dyskursywnej Forum oraz szczegóły związane z udziałem w wydarzeniu.

Czytaj dalej

Trwa program pisarski – nowa formuła 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

22.06.2023

Andrzej Błażewicz, Monika Czajkowska, Tomasz Daszczuk to osoby nagrodzone w tegorocznym Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Autorka oraz autorzy biorą udział w programie pisarskim, w ramach którego realizują koncepcje sztuk teatralnych zgłoszonych do Konkursu. Finał programu odbędzie się we wrześniu.

Czytaj dalej

Weź udział w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?” w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (30-31 maja 2023)!

09.05.2023

Zapraszamy do udziału w „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”, wydarzeniu skierowanym do osób dorosłych, które zajmują się sztuką dla dzieci.

Czytaj dalej

OPEN CALL / Dołącz do „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

28.04.2023

Zapraszamy do udziału w grupie roboczej w ramach programu „Laboratorium: jak chcemy współpracować (w przyszłości)?”

Czytaj dalej

Dołącz do Działu Relacji Publicznych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu!

03.04.2023

Szukamy osoby do pracy w Dziale Relacji Publicznych, zapraszamy do aplikowania.

Czytaj dalej

Werdykt jury 34. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży!

30.03.2023

Przedstawiamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodzone osoby wezmą udział w programie pisarskim, w ramach którego na podstawie zgłoszonych do Konkursu koncepcji powstaną gotowe sztuki teatralne.

Czytaj dalej